image/svg+xml

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dzień Jaja obchodzony jest w drugi piątek października każdego roku i zaprasza osoby ze wszystkich środowisk do docenienia i uczczenia wyjątkowego wkładu jaj we wspieranie ludzi na całym świecie. Świętujcie je z nami! 

post 1080x1080 3a

Znane ze swojej zawartości białka i składników odżywczych, jaja są jednymi z najbardziej odżywczych pokarmów na naszej planecie. Jedno duże jajko zawiera 13 niezbędnych witamin wraz z 6 g białka, co czyni je cennym i opłacalnym dodatkiem do diety odpowiednim dla osób w każdym wieku na całym świecie.
Co ważne, jaja mogą zwalczać powszechne niedobory składników odżywczych, które często pozostają niezauważone, ale są kluczowe dla utrzymania optymalnego zdrowia i wydajności człowieka. Jajka zawierają szereg niezbędnych składników odżywczych, w tym cholinę, która pomaga w rozwoju i funkcjonowaniu mózgu; witaminę A, promującą zdrowie oczu, sprężystą skórę i silny układ odpornościowy oraz witaminę D, odgrywającą kluczową rolę w zdrowiu kości. Co więcej, jaja są wypełnione wysokiej jakości białkiem, niezbędnym do wzmocnienia i naprawy mięśni i tkanek.
Poza swoimi właściwościami odżywczymi, jaja z dumą zaliczają się do najbardziej zrównoważonych środowiskowo i przystępnych cenowo białek pochodzenia zwierzęcego. Wspierając rodziny na całym świecie i dbając o dobro naszej planety, jaja są przykładem rozwiązania, które przynosi korzyści zarówno ludziom, jak i planecie. 

post 1080x1080 9

post 1080x1080 8

 

#jedzmyjaja nie tylko od święta!

Zdrovo team

 

 

Sałatka na lato z brokułem i jajem

Gotowanie to świetna okazja do rodzinnego spędzenia czasu. A lato to doskonały czas sałat i zielonych warzyw, lekkich potraw w czasie upałów. Wasze dzieci ...

Deserovo - owoce w cieście

Desery z owocami to pyszne i proste jedzenie, które umili każdy podwieczorek. Idealny na majowy weekend, zwłaszcza na piknikach w plenerze. Łapcie przepis!...

Światovo - Pad Thai z jajem

Pad Thai to ikona kuchni azjatyckiej, orientalne danie, które zachwyci smakiem. A jego sposób przyrządzania jest banalnie prosty. Króluje w wielu restaurac...